Gabinet Dermatologii i Wenerologii
Dermatologia estetyczna

Peelingi Medyczne i COSMELAN


Peeling medyczny, zwany również dermopeelingiem, jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach dermatologii estetycznej. Polega na kontrolowanym niszczeniu zmian chorobowych lub wad kosmetycznych znajdujących się w naszym naskórku lub jednocześnie w naskórku i skórze właściwej. W odróżnieniu od tradycyjnego domowego peelingu pozwala rozprawić się z niemal wszystkimi problemami naszej skóry.

Peeling medyczny jest doskonały dla osób w każdym wieku. Reguluje skórę i ściąga pory nastolatkom, pomaga zachować gładką i promienną cerę dwudziestolatkom, po trzydziestce poprawia odcień i ujednolica kolor skóry oraz pozwala na ekspresową odnowę skóry dojrzałej. Szczególnie polecany jest wówczas, gdy skóra jest bardzo zaniedbana i wymaga natychmiastowej rewitalizacji.

Działanie

Peeling medyczny jest procedurą polegającą na wywołaniu kontrolowanego złuszczania naskórka i/lub górnych warstw skóry właściwej przy użyciu różnych roztworów chemicznych w celu usunięcia zmian chorobowych, defektów kosmetycznych oraz poprawy wyglądu skóry.Naskórek składa się z kilku warstw komórek (keratynocytów) ułożonych jedna na drugiej. Stosując peelingi medyczne można usuwać poszczególne warstwy naskórka regulując głębokość złuszczania. Efektem biologicznym peelingu jest stymulacja żywych komórek skóry oraz syntezy białek kolagenu i elastyny. Stosowanie peelingów poprawia budowę i funkcje skóry, poprawia jej elastyczność, nawilżenie a efekt widoczny jest jako odmłodzenie i rewitalizacja.

Podział peelingów w zależności od głębokości działania:

  • peelingi powierzchowne - w obrębie naskórka
  • peelingi średniogłębokie - obejmujące cały naskórek i górną warstwę skóry
  • peelingi głębokie - sięgające do głębszych warstw skóry

Peelingi medyczne wykonywane są za pomocą kwasów o wysokim stężeniu, znacznie wyższym niż stosowane w gabinetach kosmetycznych, dlatego aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentowi przeprowadza je lekarz. Odpowiedni rodzaj zabiegu jest dobierany indywidualnie po ocenie stanu miejscowego skóry i uwzględnieniu potrzeb pacjenta.

Cosmelan

To najbardziej efektywny zabieg służący redukcji przebarwień typu melasma (ostuda, chloasma), powoduje w ciągu tygodni stopniowe złuszczanie na zasadzie stymulacji odnowy naskórka, śródkomórkowego hamowania produkcji melanin.

2013 Gabinet dermatologii i wenerologii Wykonanie strony DesignSpektrum
Ta strona zostawia pliki cookies na Twoim komputerze w celu zbierania statystyk odwiedzin. Możesz zmienić ustawienia dotyczące magazynowania plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki stron.X